Nora . NL-422W
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Crescent Electric Supply Co | NL-422W | 1 | 1 | ||
![]() Lighting Supply | NL-422W | 1 | 1 | 1 @ $16.92 | |
| NL-422W | 1 | Nora orders over $75.00 Usually Ship Next Day otherwise 5-7 days | 1 | 1 @ $18.80 | |
| Zoro | G6047241 | 2 | 2 | ||
![]() Zoro | G404008692 | 1 | 1 | 1 @ $24.98 | |
| NL-422W | 1 | -2 | 1 | 1 @ $16.92 | |
![]() americanelectrics.com | NL-422W | 1 | -2 | 1 | 1 @ $24.29 |
![]() jacobson-electric.net | 129231 | 1 | 227 | 1 | 1 @ $16.92 |
| shopbbclighting.com | 014190 | 1 | 227 | 1 | 1 @ $16.92 |
![]() hagenslighting.com | 690926 | 1 | 227 | 1 | 1 @ $16.92 |
![]() crestlighting.com | 934359 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $16.92 |
| NOR866753 | 1 | 1 | 1 @ $16.92 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Nora Lighting NL-422W 4in. Albalite Shower Recessed Lighting Trim
Brand: Nora Lighting
Finish:White 4' shower trim with albalite lens. Lamp Max: Incandescent Universal MR16 GU10 housing: 50W 120V MR16 GU10, Incandescent IC MR16 GU10 housing: 50W 120V MR16 GU10, Low Voltage housing: 20/35W 12V MR16
Listing
| Product group | Lighting |
|---|---|
| Product type | HOME_LIGHTING_AND_LAMPS |
| Model | NL-422W |
| Part number | NL-422W |
| Label | Nora Lighting |
| Manufacturer | Nora Lighting |
Catalog
| Feature | Trim:Precision spun 0.050 aluminum high grade specular that includes an albalite lens reduce aperture glare |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | NL-422W |
| UPC | 732180401581 |
| EAN | 732180401581 |
| Product group | Lighting |
| Product type | HOME_LIGHTING_AND_LAMPS |
| Manufacturer | Nora Lighting |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|



