Nora . NL-672W
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
![]() Lighting Supply | NL-672W | 1 | 1 | 1 @ $39.64 | |
![]() gordonelectricsupply.com | NL-672W | 1 | Nora orders over $75.00 Usually Ship Next Day otherwise 5-7 days | 1 | 1 @ $44.40 |
![]() Zoro | G2388763 | 2 | 2 | 1 @ $61.05 | |
![]() americanelectrics.com | NL-672W | 1 | -2 | 1 | 1 @ $36.06 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Baffle With Adjustable Gimbal Ring - Nl-672W
Brand: Nora Lighting
nl-672w, nora, baffle, with, adjustable, gimbal, ring, NL-672Baffle with Adjustable Gimbal RingDESCRIPTION: Available Finishes: Black, White, Natural Metal, Copper Lamp: 50/75W 12V PAR36/AR111 OD: 7" 35 degree adjustableSpecification Sheet Adjustable TrimsSpecification Sheet Baffle TrimsSpecification Sheet Glass TrimsSpecification Sheet Reflector TrimsSpecification Sheet Wall Wash Trims
Listing
| Product group | Single Detail Page Misc |
|---|---|
| Product type | MISC_OTHER |
| Part number | NL-672W |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
Nora Lighting NL-672W Regressed Gimbal With White Baffle And White Ring
Brand: Nora Lighting
Nora Lighting NL-672W Regressed Gimbal with White Baffle and White Ring
Details
- Nora Lighting NL-672W Regressed Gimbal with White Baffle and White Ring
- Recessed Low Voltage
Listing
| Product group | Lighting |
|---|---|
| Product type | HOME_LIGHTING_ACCESSORY |
| Part number | NL-672W |
| Label | Nora Lighting |
| Manufacturer | Nora Lighting |
Catalog
| Feature | 6 in. Regressed Gimbal with Baffle |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | NL-672W |
| UPC | 732180621859 |
| EAN | 732180621859 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | HOME_LIGHTING_ACCESSORY |
| Manufacturer | Nora Lighting |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|


