Nora . NLMT-701W
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
![]() Lighting Supply | NLMT-701W | 1 | 1 | 1 @ $26.70 | |
| NLMT-701W | 1 | Nora orders over $75.00 Usually Ship Next Day otherwise 5-7 days | 1 | 1 @ $32.90 | |
| goodmart.com | NLMT-701W | 1 | 1 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Nora Lighting NLMT-701W Caroli Studio Spot Mini Track Halogen
Brand: Nora Lighting
Light Bulb:(1)35w MR11 GZ4 12v Halogen, Finish:White Our highly attractive miniature spotlights utilize MR11 halogen lamps for brilliant, pure white light. Built especially for small spaces, the die-cast aluminum and formed steel fixtures are the perfect complement to any display case. In retail applications, the ultra-compact fixtures highlight merchandise without cluttering or distracting from the selling space. Petite MR11 halogen lamps allows precise beam focusing Miniature locking track adapter provides secure track connection 24 volt lamps are available for longer runs Optional lenses and color filters create dramatic highlights Electronic and magnetic transformers are available LAMP: 20W-35W MR11 12/24V (not included)
Listing
| Product group | Lighting |
|---|---|
| Product type | HOME_LIGHTING_AND_LAMPS |
| Part number | NLMT-701W |
| Label | Nora Lighting |
| Manufacturer | Nora Lighting |
Catalog
| Feature | Nora Lighting NLMT-701W CAROLITM MR11 Studio Spot Mini Track Halogen Spotlight |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | NLMT-701W |
| UPC | 732180321834 |
| EAN | 732180321834 |
| Product group | Lighting |
| Product type | HOME_LIGHTING_AND_LAMPS |
| Manufacturer | Nora Lighting |