Nora . NS-12W
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Crescent Electric Supply Co | NS-12W | 1 | 1 | ||
| 0645121 | 1 | 1 | |||
![]() Lighting Supply | NS-12W | 1 | 2 | 1 | 1 @ $13.14 |
| Monarch Electric | 48388 | 1 | 1 | ||
![]() Zoro | G5789477 | 1 | 1 | 1 @ $15.68 | |
![]() Zoro | G1745089 | 2 | 2 | 1 @ $19.11 | |
| 2387380 | 1 | Call for Availability | 1 | 1 @ $13.14 | |
![]() americanelectrics.com | NS-12W | 1 | -2 | 1 | 1 @ $11.29 |
![]() jacobson-electric.net | 127493 | 1 | 1 | 1 @ $13.14 | |
| shopbbclighting.com | 017349 | 1 | 806 | 1 | 1 @ $13.14 |
![]() crestlighting.com | 932045 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $13.14 |
![]() hagenslighting.com | 698102 | 1 | 1465 | 1 | 1 @ $13.14 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Nora Lighting NS-12W 4 Inch Surface Gimbal Ring Trim Round White
Brand: Nora Lighting
Nora Lighting 4-Inch Surface gimbal ring trim in white color, features metal construction. It accommodates 50-Watt maximum R20/PAR20 lamp. Trim has a cut-out size of 4-3/8 inches. It measures 5 Inch OD x 1-5/8 Inch. Surface gimbal ring trim is cULus listed.
Details
- Features metal construction
- Measures 5 Inch OD x 1-5/8 Inch
- Has trim size of 4 inches
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Model | NS-12W |
| Part number | NS-12W |
| Items per pack | 1 |
| Label | Nora Lighting |
| Manufacturer | Nora Lighting |
Catalog
| Feature | Metal trim with gimbal that can be adjusted up to 20\xba |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | NS-12W |
| UPC | 732180443796 |
| EAN | 732180443796 |
| Product group | Lighting |
| Product type | HOME_LIGHTING_AND_LAMPS |
| Manufacturer | Nora Lighting |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
Surface Gimbal - Ns-12W
Brand: Nora Lighting
ns-12w, nora, surface, gimbal, NS-12Surface GimbalDESCRIPTION: Available Finishes: Natural Metal, White Lamp: 50W PAR20 OD: 5"
Listing
| Product group | Single Detail Page Misc |
|---|---|
| Product type | MISC_OTHER |
| Part number | NS-12W |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|




