Nora NT-309W Flexible Connector White (Nt-309W)
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
![]() Lighting Supply | NT-309W | 1 | 3 | 1 | 1 @ $19.62 |
![]() gordonelectricsupply.com | NT-309W | 1 | Nora orders over $75.00 Usually Ship Next Day otherwise 5-7 days | 1 | 1 @ $21.80 |
| 1000bulbs.com | NORA-NT309W | 1 | 1 | ||
![]() Zoro | G2371038 | 2 | 2 | 1 @ $59.00 | |
| NT-309W | 1 | 1 | |||
| goodmart.com | NT-309W | 1 | 1 | ||
| Crescent Electric Supply Co | NT-309W | 1 | 1 | ||
| 616595 | 1 | 591 | 1 | 1 @ $19.62 | |
| shopbbclighting.com | 505848 | 1 | 1 | 1 @ $19.62 | |
| 797141 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $19.62 | |
| NOR816790 | 1 | 1 | 1 @ $21.80 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
NT-309W Nora Lighting Flexible Connector - One Circuit Connector
Brand: Nora Lighting
Flexible Connector - One Circuit Connector - White Used to connect two pieces of track together and carry the electricity for any angle between 0º to 90º and flexible horizontally or vertically. Can be used as a power feed with two knockouts.
Listing
| Product group | Single Detail Page Misc |
|---|---|
| Product type | HOME_LIGHTING_AND_LAMPS |
| Part number | NT-309W |
| Label | Nora Lighting |
| Manufacturer | Nora Lighting |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
Nora Track Light NT-309W - White - Flexible Connector - Single Circuit - Compatible with Halo Track
Brand: NORA
Nora Lighting NT-309W Flexible Connector, White
Details
- Nora Lighting NT-309W Flexible Connector, White
- Track
Listing
| Product group | Home Improvement |
|---|---|
| Product type | HOME_LIGHTING_AND_LAMPS |
| Model | NT-309W |
| Part number | NT-309W |
| Label | Nora |
| Manufacturer | Nora |
Catalog
| Feature | Nora Lighting NT-309W FLEXIBLE CONNECTOR-WHITE |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | NT-309W |
| UPC | 732180380350 |
| EAN | 732180380350 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | HOME_LIGHTING_AND_LAMPS |
| Manufacturer | Nora Lighting |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|

