Nora . NT-5014W
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Crescent Electric Supply Co | NT-5014W | 1 | 1 | ||
![]() Lighting Supply | NT-5014W | 1 | 1 | 1 @ $13.14 | |
| NT-5014W | 1 | Nora orders over $75.00 Usually Ship Next Day otherwise 5-7 days | 1 | 1 @ $14.60 | |
![]() Zoro | G5784330 | 1 | 1 | 1 @ $15.68 | |
![]() Zoro | G8700661 | 2 | 2 | 1 @ $38.22 | |
![]() jacobson-electric.net | 127014 | 1 | 299 | 1 | 1 @ $13.14 |
| shopbbclighting.com | 017603 | 1 | 1 | 1 @ $13.14 | |
![]() crestlighting.com | 932890 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $13.14 |
![]() hagenslighting.com | 698561 | 1 | 312 | 1 | 1 @ $13.14 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Airtight Cone Reflector Trim - Nt-5014W
Brand: Nora Lighting
nt-5014w, nora, airtight, cone, reflector, trim, NT-5014Airtight Cone Reflector TrimDESCRIPTION: Available Finishes: White, Black, Chrome, Gold Lamp: 75W R/PAR30 OD: 6-1/2"
Listing
| Product group | Single Detail Page Misc |
|---|---|
| Product type | MISC_OTHER |
| Part number | NT-5014W |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
Nora Lighting NT-5014W Airtight Cone Reflector Recessed Lighting
Brand: Nora Lighting
Nora Lighting NT-5014W Specular White Reflector Airtight Cone, White Metal Ring
Details
- Nora Lighting NT-5014W Specular White Reflector Airtight Cone, White Metal Ring
- Recessed CFL
Listing
| Product group | Lighting |
|---|---|
| Product type | HOME_LIGHTING_AND_LAMPS |
| Part number | NT-5014W |
| Label | Nora Lighting |
| Manufacturer | Nora Lighting |
Catalog
| Feature | Trim : Precision spun 0.050 high grade reflector and metal trim ring may also be used with custom combination of ring finishes. |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | NT-5014W |
| UPC | 732180402281 |
| EAN | 732180402281 |
| Product group | Lighting |
| Product type | HOME_LIGHTING_AND_LAMPS |
| Manufacturer | Nora Lighting |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|---|
| Last Price | $38.42 |



