Norgren - V61R511A-A3000A - Solenoid Valve, 5/2, Purchase Coil Separately, Solenoid Return, 1/4 NPT - RS
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Allied Electronics | 70845106 | 1 | 1 | ||
| us.rs-online.com | 70845106 | 1 | 1 | 1 @ $89.41 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Norgren V61R511A-A3000A Valve V61 5/2 non-locking sol act/solact 1/4 inch NPT
Brand: Norgren
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Model | V61R511A-A3000A |
| Part number | V61R511A-A3000A |
| Items per pack | 1 |
| Label | Norgren |
| Manufacturer | Norgren |
Catalog
| Feature | Norgren V61R511A-A3000A Valve V61 5/2 non-locking sol act/solact 1/4 inch NPT |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | V61R511A-A3000A |
| UPC | 645220253586 |
| EAN | 645220253586 |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | Norgren |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|