Noritake Mocha Java 4-Piece Dinnerware Place Setting, Service for 1. 4-piece place setting: mug, deep bowl, salad pla...
Gallery
Attributes
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Noritake Mocha Java 4-Piece Dinnerware Place Setting, Service for 1
Brand: Noritake
Details
- 4-piece place setting: mug, deep bowl, salad plate, dinner plate
- Made of durable porcelain for everyday use
- Retro-look polka dot pattern in milky coffee and sage green tones
- Slight texture at the circumference of each polka dot
- Safe for the oven, microwave, freezer, and dishwasher
Listing
| Binding | Kitchen |
|---|---|
| Product group | Kitchen |
| Product type | KITCHEN |
| Model | 7989-04W |
| Part number | 7989-04W |
| Items per pack | 1 |
| Label | Noritake |
| Manufacturer | Noritake |
Catalog
| Feature | 4-piece place setting: mug, deep bowl, salad plate, dinner plate |
|---|---|
| Category | Home & Kitchen |
| MPN | 7989-04W |
| UPC | 37725528915 |
| EAN | 37725528915 |
| Product group | Kitchen |
| Product type | KITCHEN |
| Manufacturer | Noritake |