NSI 1847A 120V SPST 10A 24 HOUR MOMENTARY CONTACT - MROSupply.com
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
![]() MRO Supply | 1400012 | 1 | 1 | ||
| Graybar | 92125009 | 1 | 1 | 1 @ $1799.27 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
1800 Series Momentary Contact Time Switch, 24 Hour Model, 120 Input Supply, SPDT Output Contact, For Mechanically Held Contractors and Low Voltage Remote Control
Brand: TORK a brand of NSi Industries, LLC
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Model | 1847A |
| Part number | 1847A |
| Items per pack | 1 |
| Label | NSi Industries |
| Manufacturer | NSi Industries |
Catalog
| Feature | Automatic on/off control for momentary contact at same time each day |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | 1847A |
| UPC | 786261520012 |
| EAN | 786261520012 |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | NSi Industries |
Analytics
| Category | industrial |
|---|---|
| Case Qty | 1 units |