Tork HB1990A Perforated Paper Roll Towel, 2-Ply, 11" Width x 9" Length, White, (Case of 30 Rolls, 84 per Roll, 2, 520...
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| OnTime Supplies | TRKHB1990A | 1 | 1 | ||
| TRKHB1990A | 1 | -2 | 1 | ||
![]() AmazonTP | B00M6XT5K0 | 1 | 1 | 1 @ $38.59 | |
![]() Zoro | G9764826 | 1 | 1 | 1 @ $43.12 | |
| AmazonSC | B00M6XT5K0 | 1 | 1 | 1 @ $42.08 | |
| HD Supply | 290743 | 1 | 1 | ||
![]() Zoro | G4058115 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $42.31 |
| MLKHB1990A | 1 | 1 | |||
| Becauze | HB1990A | 1 | -2 | 1 | 1 @ $77.95 |
![]() simsupply.com | USS-TRKHB1990A | 1 | 42 | 1 | 1 @ $38.12 |
| Beach Audio | 798166 | 1 | 1 | ||
![]() americanproducers.com | HB1990A | 1 | 1 | 1 @ $46.26 | |
| CLDST26053 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $34.66 | |
| 241965 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $82.69 | |
![]() homeessentialsdirect.com | HB1990A | 1 | 1 | 1 @ $64.23 | |
![]() Beach Audio | 18279491 | 1 | 100 | 1 | 1 @ $57.55 |
![]() foodservicedirect.com | 23037051 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $74.95 |
| WBB2376410 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $46.95 | |
| 728046 | 1 | 1 | 1 @ $52.10 | ||
| HB1990A | 1 | 99999 | 1 | 1 @ $40.48, 25 @ $40.08, 50 @ $39.67, 100 @ $39.27 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Tork HB1990A Perforated Paper Roll Towel, 2-Ply, 11" Width x 9" Length, White (Case of 30 Rolls, 84 per Roll, 2,520 Towels)
Brand: Tork
Details
- Look after the environment with these certified compostable paper towel rolls.
- Ensure rolls stay clean and hygienic during transport and storage thanks to protective poly-wrapped packaging.
- Reduce waste with high-bulk paper towels, which are very absorbent so you need fewer for each task.
- Save staff time on dispenser refills with these high capacity paper towels.
- 30 rolls, 84 sheets each, 2 ply. Universal quality. Roll size L 63.0'. W 11.0" Sheet length 9.0" Core inner diameter 1.7"
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | BISS Basic |
| Product type | JANITORIAL_SUPPLY |
| Model | HB1990A |
| Part number | HB1990A |
| Items per pack | 30 |
| Label | Tork |
| Manufacturer | Tork |
Catalog
| Feature | When you want to wipe up water and other spills, Tork Perforated Roll Towels offer a soft and high bulk solution. |
|---|---|
| Category | Home & Kitchen |
| MPN | HB1990A |
| UPC | 882488668022 |
| EAN | 882488668022 |
| Product group | BISS Basic |
| Product type | JANITORIAL_SUPPLY |
| Manufacturer | Tork |
Analytics
| Case Qty | 30 units |
|---|---|
| Atom Count | 30 |
Tork HB1990A Perforated 2-Ply Roll Towel, White
Brand: Tork
Details
- System: Self-contained
- Ply: 2 - Color: White - Print: no
- Embossing: yes - Roll Length: 63.00 ft
- Number of Sheets: 84 - Sheet Length: 9.0 in - Length per case: 1890.00 ft
Listing
| Binding | Tools & Home Improvement |
|---|---|
| Product group | Home Improvement |
| Product type | PLUMBING_FIXTURE |
| Model | HB1990A |
| Part number | HB1990A |
| Items per pack | 1 |
| Label | Tork |
| Manufacturer | Tork |
Catalog
| Feature | System: Self-contained |
|---|---|
| Category | Home & Kitchen |
| MPN | HB1990A |
| UPC | 785577683329 |
| EAN | 785577683329 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | PLUMBING_FIXTURE |
| Manufacturer | Tork |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|---|
| Atom Count | 30 |
Tork Universal Perforated Towel Roll, Two Ply, 11"x9", White, 84/Roll
Brand: Tork
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|






