NUMATICS . 554SS600K
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
![]() Radwell | 554SS600K | 1 | 9 | 1 | 1 @ $445.50 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Numatics 554SS600K Solenoid Valve
Brand: NUMATICS
Numatics 554Ss600k Solenoid Valve 120Vac 0.3A 50/60Hz
Details
- Weight: 2.33lb
- Product Dimensions: 9.00 x 3.00 x 3.00 inches
- Condition: Used - Good
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Model | 554SS600K |
| Part number | 554SS600K |
| Items per pack | 1 |
| Label | Numatics |
| Manufacturer | Numatics |
Catalog
| Feature | This item is used and in working condition. |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | 554SS600K |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | Numatics |
Analytics