Numatics FlexiBlok FRL P22B series particulate filter/regulator features 1/2" NPTF connection with 60 scfm flow rate ...
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| ShopCross | P22B-04A | -2 | 1 @ $127.97 | ||
![]() Radwell | P22B-04A | 1 | 1 | 1 @ $162.63 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Numatics P22B-04A Series 22 Particulate Filter/Regulator 3.8 oz Bowl 1/2 NPTF w/5 Micron Element/Auto Drain
Brand: Numatics
Numatics P22B-04A pneumatic line 1/2in HP Phase 125psi Amps Input, Output, regulator/filter. Features:
Details
- 125psi
- pneumatic line
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | LAB_SUPPLY |
| Model | P22B-04A |
| Part number | P22B-04A |
| Items per pack | 1 |
| Label | Numatics |
| Manufacturer | Numatics |
Catalog
| Feature | 125psi |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | P22B-04A |
| UPC | 743074734159 |
| EAN | 743074734159 |
| Product group | BISS |
| Product type | LAB_SUPPLY |
| Manufacturer | Numatics |
